Tradiční akce ve městě

Ať přijedete do Břeclavi téměř v jakémkoli měsíci, můžete si být jisti, že se bude konat některá z oblíbených tradičních akcí.


V lednu ve městě startuje plesová sezóna s pestrou nabídkou nejrůznějších bálů, v únoru vyráží do ulic v Poštorné fašankový průvod, v březnu probíhá reperezentační ples města, v dubnu se na Pohansku pravidelně koná benefiční koncert s cimbálovou muzikou, v květnu oficiálně zahajujeme cyklistickou sezónu oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí nazvanou Otevírání Lichtenštejnských stezek, v červnu se můžete zúčastnit recesistického závodu kol s pevným převodem "O dušu", sledovat závody dračích lodí nebo zavítat do podzámčí na festival minipivovarů, o prázdninách se město stává dějištěm série tematických středečních a nedělních koncertů či tradičních letních krojovaných zábav, konec prázdnin je neodmyslitelně spojen s významnými veslařskými závody nazvanými Slovácká regata, v září pak obec ožívá vyhlášenými Břeclavskými svatováclavskými slavnostmi, v říjnu se konají tradiční krojované hody v městských částech, v listopadu se milovníci folkloru sjíždějí na přehlídku cimbálových muzik nazvanou Hudecké dny, v prosinci nabízí adventní program Vánoční slavnosti, jejichž program bývá ukončen tichým ohňostrojem, a na Štěpána patří ledová řeka Dyje závodům zimních plavců a otužilců, kteří zdolávají „Vánoční kilometr“.


Tyto tradiční akce samozřejmě po celý rok doplňuje celá řada dalších událostí - koncerty, divadelní představení, výstavy, výtvarné dílny, zajímavé přednášky, akce pro děti, sportovní utkání a mnohé další. Aktuální přehled všech akcí, které se budou ve městě konat, najdete vždy v kalendáři akcí.

 

Fašank (únor)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 08:45

Fašankový průvod bývá v městské části Poštorná k vidění od roku 2002 a rok od roku se těší stále větší oblibě. Termín je volen vždy v sobotu, po níž následuje Popeleční středa a zbývá 40 dnů do Velikonoc.dsc_1872

Read more: Fašank (únor)

 

Reprezentační ples města (březen)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 09:14

predtanceniReprezentační ples města se koná zpravidla v estrádním sále a ve foyer Kulturního domu Delta. Vstupenky jsou dostupné pouze po předchozím objednání.

Read more: Reprezentační ples města (březen)

   

Otevírání Lichtenštejnských stezek (květen)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 09:41

V určenou květnovou sobotu probíhá již několik let tradiční zahájení turistické a cykloturistické sezóny, nazvané Otevírání Lichtenštejnských stezek. Cyklisté se scházejí v dopoledních hodinách u kostela Navštívení Panny Marie v Poštorné, kcykostezky-4de úvodní kulturní program připravuje Slovácký krúžek Koňaré Poštorná.

Read more: Otevírání Lichtenštejnských stezek (květen)

 

Dny města Břeclavi (červen)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 11:00

Dny pro Břeclav byly v roce 2012 naprostou novinkou. Letos proběhnou pod názvem Břeclavské dny v týdnu od 13. do 29. 6. 2014 a zde Vám přinášíme jejich přesný program:

 

Read more: Dny města Břeclavi (červen)

   

Závod kol s pevným převodem – „O dušu“ (červen)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 09:59

Tradice recesistických závodů kol s pevným převodem byla založena teprve nedávno, ale získala si již mnoho příznivců po celé své trase, která vede přes Břeclav, Lednici a Valtice zpět do místa startu a měří cca 23 km.zavod-kol-s-pevnym-prevodem-o-dusu-

Read more: Závod kol s pevným převodem – „O dušu“ (červen)

 

Kulturní léto (červenec – srpen)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 10:06

 

dsc_9031Kulturní léto je série koncertů a divadelních představení během července a srpna. Středy jsou spjaty s hospůdkou U Kapra, kde probíhají rockové, folkové či jazzové koncerty. Nedělní podvečer patří folkloru i kapelám jiných žánrů, které se představí vždy v 18:00 hodin na prostranství u Kina Koruna Břeclav. Novinkou letošního ročníku je LiStOVáNí pro děti - divadelní a literární představení, které se bude konat o vybraných prázdninových nedělích na dvoře Městské knihovny. Přesný program bývá k dispozici v červnu a je vždy uveden v kulturním kalendáři. 

Read more: Kulturní léto (červenec – srpen)

   

Břeclavské svatováclavské slavnosti (září)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 10:35

Břeclavské svatováclavské slavnosti jsou největší událostí místní kultury, která už dávno překročila hranice regionu. Několikadenní program zahrnuje historická vystoupení, řadu koncertů, tanečních čísel i divadlo. Jakmile známe podrobný rozpis programu, zveřejnňujeme jej v kulturním kalendáři na tomto webu.

h1

Read more: Břeclavské svatováclavské slavnosti (září)

 

Krojované hody (podzim)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 10:41

Krojované hody jsou v jednotlivých městských částech Charvátská Nová Ves, Poštorná a Stará Břeclav velkou událostí. V Charvátské Nové Vsi se konají v neděli a pondělí následující po svátku sv. Františka (6. 10.), v Poštorné po sv. Tereze (13. 10.) a ve Staré Břeclavi po sv. Martinovi (10. 11.)

Read more: Krojované hody (podzim)

   

Hudecké dny (listopad)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 10:53

hudecke-dnyV listopadu se v kulturním domě „Na Obecní“ ve Staré Břeclavi pravidelně koná dvoudenní přehlídka cimbálových muzik z blízka i zdaleka, nazvaná Hudecké dny. Po pátečním i sobotním programu je vždy připravena beseda u cimbálu, při níž se milovníci folkloru mohou veselit do časných ranních hodin.

 

  

Read more: Hudecké dny (listopad)

 

Vánoční slavnosti (prosinec)

PrintE-mail

Written by TIC Friday, 20 April 2012 10:55

V předvánočním čase chystá město Břeclav pro občany i návštěvníky čtyřdenní kulturní program doplněný svátečně laděným jarmarkem. pesi-zonaNa pódiu na pěší zóně před gymnáziem se střídají známí interpreti s místními kapelami, část programu je vyhrazena i dětem z mateřských a základních škol. V jednom ze stánků pak starosta rozlévá svůj svařák. Asi největší oblibě se těší tichý ohňostroj, který bývá vypuštěn za zvuku koled a program vánočního městečka ukončuje.

Read more: Vánoční slavnosti (prosinec)

   
iop-eu-mmr TIC Czech Point HKCR radio-dyje TV FENIX EDB Caril & Methodius