Tradiční akce ve městě

Ať přijedete do Břeclavi téměř v jakémkoli měsíci, můžete si být jisti, že se bude konat některá z oblíbených tradičních akcí.


V lednu ve městě startuje plesová sezóna s pestrou nabídkou nejrůznějších bálů, v únoru vyráží do ulic v Poštorné fašankový průvod, v březnu probíhá reperezentační ples města, v dubnu se na Pohansku pravidelně koná benefiční koncert s cimbálovou muzikou, v květnu oficiálně zahajujeme cyklistickou sezónu oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí nazvanou Otevírání Lichtenštejnských stezek, v červnu se můžete zúčastnit recesistického závodu kol s pevným převodem "O dušu", sledovat závody dračích lodí nebo zavítat do podzámčí na festival minipivovarů, o prázdninách se město stává dějištěm série tematických středečních a nedělních koncertů či tradičních letních krojovaných zábav, konec prázdnin je neodmyslitelně spojen s významnými veslařskými závody nazvanými Slovácká regata, v září pak obec ožívá vyhlášenými Břeclavskými svatováclavskými slavnostmi, v říjnu se konají tradiční krojované hody v městských částech, v listopadu se milovníci folkloru sjíždějí na přehlídku cimbálových muzik nazvanou Hudecké dny, v prosinci nabízí adventní program Vánoční slavnosti, jejichž program bývá ukončen tichým ohňostrojem, a na Štěpána patří ledová řeka Dyje závodům zimních plavců a otužilců, kteří zdolávají „Vánoční kilometr“.


Tyto tradiční akce samozřejmě po celý rok doplňuje celá řada dalších událostí - koncerty, divadelní představení, výstavy, výtvarné dílny, zajímavé přednášky, akce pro děti, sportovní utkání a mnohé další. Aktuální přehled všech akcí, které se budou ve městě konat, najdete vždy v kalendáři akcí.

 

Fašank (únor)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 08:45 Uhr

Fašankový průvod bývá v městské části Poštorná k vidění od roku 2002 a rok od roku se těší stále větší oblibě. Termín je volen vždy v sobotu, po níž následuje Popeleční středa a zbývá 40 dnů do Velikonoc.dsc_1872

Weiterlesen: Fašank (únor)

 

Reprezentační ples města (březen)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 09:14 Uhr

predtanceniReprezentační ples města se koná zpravidla v estrádním sále a ve foyer Kulturního domu Delta. Vstupenky jsou dostupné pouze po předchozím objednání.

Weiterlesen: Reprezentační ples města (březen)

   

Otevírání Lichtenštejnských stezek (květen)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 09:41 Uhr

V určenou květnovou sobotu probíhá již několik let tradiční zahájení turistické a cykloturistické sezóny, nazvané Otevírání Lichtenštejnských stezek. Cyklisté se scházejí v dopoledních hodinách u kostela Navštívení Panny Marie v Poštorné, kcykostezky-4de úvodní kulturní program připravuje Slovácký krúžek Koňaré Poštorná.

Weiterlesen: Otevírání Lichtenštejnských stezek (květen)

 

Dny města Břeclavi (červen)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 11:00 Uhr

Dny pro Břeclav byly v roce 2012 naprostou novinkou. Letos proběhnou pod názvem Břeclavské dny v týdnu od 13. do 29. 6. 2014 a zde Vám přinášíme jejich přesný program:

 

Weiterlesen: Dny města Břeclavi (červen)

   

Závod kol s pevným převodem – „O dušu“ (červen)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 09:59 Uhr

Tradice recesistických závodů kol s pevným převodem byla založena teprve nedávno, ale získala si již mnoho příznivců po celé své trase, která vede přes Břeclav, Lednici a Valtice zpět do místa startu a měří cca 23 km.zavod-kol-s-pevnym-prevodem-o-dusu-

Weiterlesen: Závod kol s pevným převodem – „O dušu“ (červen)

 

Kulturní léto (červenec – srpen)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 10:06 Uhr

 

dsc_9031Kulturní léto je série koncertů a divadelních představení během července a srpna. Středy jsou spjaty s hospůdkou U Kapra, kde probíhají rockové, folkové či jazzové koncerty. Nedělní podvečer patří folkloru i kapelám jiných žánrů, které se představí vždy v 18:00 hodin na prostranství u Kina Koruna Břeclav. Novinkou letošního ročníku je LiStOVáNí pro děti - divadelní a literární představení, které se bude konat o vybraných prázdninových nedělích na dvoře Městské knihovny. Přesný program bývá k dispozici v červnu a je vždy uveden v kulturním kalendáři. 

Weiterlesen: Kulturní léto (červenec – srpen)

   

Břeclavské svatováclavské slavnosti (září)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 10:35 Uhr

Břeclavské svatováclavské slavnosti jsou největší událostí místní kultury, která už dávno překročila hranice regionu. Několikadenní program zahrnuje historická vystoupení, řadu koncertů, tanečních čísel i divadlo. Jakmile známe podrobný rozpis programu, zveřejnňujeme jej v kulturním kalendáři na tomto webu.

h1

Weiterlesen: Břeclavské svatováclavské slavnosti (září)

 

Krojované hody (podzim)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 10:41 Uhr

Krojované hody jsou v jednotlivých městských částech Charvátská Nová Ves, Poštorná a Stará Břeclav velkou událostí. V Charvátské Nové Vsi se konají v neděli a pondělí následující po svátku sv. Františka (6. 10.), v Poštorné po sv. Tereze (13. 10.) a ve Staré Břeclavi po sv. Martinovi (10. 11.)

Weiterlesen: Krojované hody (podzim)

   

Hudecké dny (listopad)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 10:53 Uhr

hudecke-dnyV listopadu se v kulturním domě „Na Obecní“ ve Staré Břeclavi pravidelně koná dvoudenní přehlídka cimbálových muzik z blízka i zdaleka, nazvaná Hudecké dny. Po pátečním i sobotním programu je vždy připravena beseda u cimbálu, při níž se milovníci folkloru mohou veselit do časných ranních hodin.

 

  

Weiterlesen: Hudecké dny (listopad)

 

Vánoční slavnosti (prosinec)

DruckenE-Mail

Geschrieben von: TIC Freitag, den 20. April 2012 um 10:55 Uhr

V předvánočním čase chystá město Břeclav pro občany i návštěvníky čtyřdenní kulturní program doplněný svátečně laděným jarmarkem. pesi-zonaNa pódiu na pěší zóně před gymnáziem se střídají známí interpreti s místními kapelami, část programu je vyhrazena i dětem z mateřských a základních škol. V jednom ze stánků pak starosta rozlévá svůj svařák. Asi největší oblibě se těší tichý ohňostroj, který bývá vypuštěn za zvuku koled a program vánočního městečka ukončuje.

Weiterlesen: Vánoční slavnosti (prosinec)

   
iop-eu-mmr TIC Czech Point HKCR radio-dyje TV FENIX EDB Caril & Methodius